icon
جستجو
Close this search box.

شرکت توسعه ارزش مدبران

دلایل سرمایه گذاری در ملک

قبل از هر چیز می‌خواهیم در مورد اینکه چرا در مقایسه با بازارهای دیگر، مسکن گزینه بهتری است، صحبت کنیم. از گذشته نقل قولی در بین افراد وجود دارد که شما اگر 7 سال زمینی را نگه دارید، 70 سال این زمین می‌تواند شما و نسل شما را حمایت کند.

خرید ملک، از روش­های سرمایه گذاری بلند مدت است و بسیاری از سرمایه گذاران، بازار ملک را ترجیح می­دهند. در ادامه قصد داریم 4 دلیل مهم به شما بگوییم که پس از دانستن آن­ها حتما در بازار ملک سرمایه گذاری خواهید کرد

1/بازدهی مالی و سود در طولانی مدت با سرمایه گذاری در ملک

سرمایه‌گذاری در ملک می‌تواند به عنوان یک منبع بازدهی مالی قوی عمل کند. معمولاً ملک‌ها در طول زمان ارزششان افزایش می‌یابد و باعث ایجاد سود سرمایه گذاری می‌شوند. ملک به عنوان یک دارایی فیزیکی، نوسانات کمتری نسبت به طلا، ارز و سهام دارد و اکثرا ثابت است برای همین گزینه­ی بهتری برای سرمایه گذاری بلند مدت است.

بنابراین باید به این نوع سرمایه گذاری، به عنوان مولفه­ای جهت مقابله با تورم و راهی برای حفظ ارزش پول در دراز مدت نگاه کرد. حتی در صورتی که بازار مسکن در کوتاه مدت افول کند، هم­چنان می­توانید، ساختمان یا زمین را برای خودتان نگه دارید و چیزی را از دست نداده اید.

داشتن ملک و زمین در سبد سرمایه گذاری باعث می­شود؛ سبد سرمایه شما متنوع شود و ریسک­های مالی، به علت نوسان کم بازار مسکن، پایین بیاید. در نتیجه روی کل سبد، سود دهی بیشتری داشته باشید و ریسک بر همه­ی آن ها تقسیم شود. این موضوع به شما کمک می‌کند در برابر نوسانات بازار و ریسک‌های مرتبط با سایر سرمایه‌گذاری‌ها مقاومت کنید.

اگر پول کافی برای خرید زمین و ملک در شهرهای بزرگ را ندارید، می­توانید نسبت به خرید املاک در شهرهای کوچک و اقدام کنید. و دیگر مناطق حومه­ی تهران

2/کسب درآمد ماهانه از ملک:

هنگامی­که شما یک ساختمان را خریداری می­کنید؛ درصورتی که به آن نیاز ندارید، می­توانید ملک را رهن و اجاره دهید. طبق مصوبه­های جدید زمانی که شما ملک خریداری کنید و در شرایطی که خانه خالی باشد، باید مالیات آن­را پرداخت کنید. پس منطقی ترین راه حل این است که ملک را اجاره دهید.

علاوه بر این­که ارزش پول شما حفظ می­شود و در طولانی مدت ارزش ملک بالا می­رود؛ اجاره دادن ملک به مستاجر هم برای شما جریان درآمدی منظمی به صورت ماهانه و دوره­ای فراهم می‌کند.  از این رو با سرمایه گذاری در ملک می­توانیم به عنوان یک منبع درآمد پایدار، برای بعد از بازنشستگی هم توجه کنیم. با بسندگی به ملک و اجاره آن، می‌توان درآمد منظمی بدست آورد که به دلیل افزایش هزینه‌ها و رشد اقتصادی ارزش آن نیز افزایش یابد.

درآمد ماهانه از اجاره ملک، تحت تأثیر عوامل مختلف مانند موقعیت جغرافیایی، وضعیت بازار املاک، میزان تقاضا و عرضه، امکانات ملک و شرایط قرارداد با مستاجران است. بنابراین، پیش از هر تصمیمی، مطالعه و برنامه‌ریزی مالی دقیق داشته باشید؛ تا بهترین نتیجه را در کسب درآمد ماهانه از ملک خود بدست آورید.

یکی از انواع ملکی که همیشه طرف داران خاص خود را برای اجاره دارد؛ ویلاهای حومه ی تهران است، که مخصوصا در ایام تعطیل بسیار پرطرفدار می­شوند. بنابراین خرید ویلا می­تواند یکی از گزینه­های خوب برای سرمایه گذاری در ملک باشد .

3/قابلیت تغییر کاربری ملک

یکی از دلایل اصلی سرمایه گذاری در ملک این است که شما می­توانید ملک مسکونی خود را تغییر کاربری دهید. بسیاری از اصناف این اجازه را دارند که در ساختمان­های مسکونی مستقر شوند. برای همین شما می­توانید از ملک علاوه بر اجاره به افراد، هم برای دفتر کار خود، هم برای اجاره به سایر کسب و کارها استفاده کنید.

البته از آن جایی که کسب درآمد از املاک تجاری بیشتر از مسکونی است؛ می­توانید ساختمان خود را به صورت کامل به تجاری هم تغییر کاربری دهید؛ که نیاز به طی کردن مراحل قانونی دارد. اما امکان پذیر است. برای این کار، باید واحدهای مسکونی استانداردهای لازم برای یک واحد تجاری را دارا باشند تا با دریافت مجوز بتوانند به راحتی تغییر کاربری دهند.

کسب و کارهایی که مجاز هستند در ساختمان مسکونی مستقر شوند، عبارتند از:

3-1: دفتر وکالت

3-2: مطب

3-3: دفتر اسناد رسمی

3-4: دفت ازدواج و طلاق

3-5: دفتر مهندسی

3-6: دفتر روزنامه

3-7: دفاتر پیشخوان دولت

4/روش های سرمایه گذاری در ملک بدون نیاز به دانش تخصصی

برای ورود به بازار سهام و سرمایه گذاری در آن، شما برای این­که بتوانید یک سبد سرمایه پربازده داشته باشید، نیاز دارید که دانش تخصصی در خصوص بازار بورس را بدانید و بتوانید نمودارها و شاخص­های بورس را بر اساس اطلاعات و نمودارهای موجود، تحلیل و پیش بینی کنید و در صورت رخ دادن هرگونه اشتباه، سرمایه شما به خطر می­افتد.

برای سرمایه گذاری در ملک نیز، شما نیاز به دانش دارید؛ اما می­توانید با مشورت گرفتن از افراد آگاه و خبره در این حوزه، اطلاعات مورد نیاز و کافی را کسب کنید و در بازار ملک سرمایه گذاری کنید. بازار مسکن به علت نوسانات پایینی که دارد نیاز کمتری به دانش تخصصی دارد برای همین سرمایه گذاری در بازار ملک می­تواند یک گزینه­ی مناسب برای افرادی که دانش تخصصی سرمایه گذاری ندارند؛ باشد.

شاید خرید و فروش باغ و مسکن به نظر برخی افراد سرمایه‌گذاری سنتی باشد، اما از حاشیه امنیت آن نباید غافل بود. مهم‌ترین مزیت این روش کم ریسک ­بودن آن است و اگر شما با قیمت مناسب بتوانید ملکی بخرید، در مواقع نیاز می‌توانید در فرصت کمی آن را با سود به ریال تبدیل کنید.

این روزها اگر به دنبال شیوه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری هستید، حتما خرید ملک را نیز در نظر داشته باشید. از مزایای این نوع سرمایه‌گذاری می‌توان به تنوع قیمت، ریسک پایین و سود معقول اشاره کرد. همین که سرمایه ریالی خود را به ملک تبدیل کنید مطمئن خواهید بود که تورم نمی‌تواند به آن صدمه بزند.

سرمایه گذاری ملکی برای اکثر افراد جذاب بوده و به عنوان یک هدف مالی برای آن ها در نظر گرفته می شود. یکی از مهمترین نکات برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف، سودآوری آن است. با توجه به اولویت های زندگی و شرایط فردی سرمایه گذاران، می بایست در موارد مشابه به سمت انتخاب های سودآور وهمچنین کم ریسک تر پیش رفت. چرا که سود آوری می تواند برای هر سرمایه گذاری اغواکننده باشد و ریسک داشتن معامله می تواند موجب خسران و ضرر و زیان فرد شود. 

به طور کلی می توان تهران را گزینه بهتری برای سرمایه گذاری دانست. چرا که تعداد کثیری از املاک تهران دارای شرایط مشخص تری از سودآوری بوده و اسناد معتبری را برای آن ها شاهد هستیم و در صورت انتخاب مناسب ملک و یا انتخاب بهترین پروژه های پیش فروش به سود بهتر و مطمئن تری دست می یابیم. 

لذا اگر فاکتور سود آوری سرمایه و ریسک آن را در نظر داشته باشیم، سرمایه گذاری در بازار املاک تهران گزینه بهتری می باشد. لازم به ذکر است خرید ملک در تهران نیز باید با بررسی های کافی و با انتخاب مناطق رو به رشد انجام گردد تا سودآوری مناسبی را به همراه داشته باشد.

خرید باغ ویلا در شرق تهران(بین تهران و دماوند)

از مناطق در حال پیشرفت در اطراف تهران می‌توان به شرق تهران(بین تهران و دماوند) اشاره کرد که روز به روز به طرفداران آن افزوده می‌شود. شاید شما هم در این مورد اطلاعاتی را کسب کرده‌اید و به دنبال فرصتی برای سرمایه‌گذاری هستید. اولین نکته در خرید باغ این است که منطقه‌ای را انتخاب کنید که در حال پیشرفت باشد و پس از چند سال به یک شهرک ویلایی تکمیل تبدیل شود

انتخاب باغ و زمین هکتاری اطراف تهران کار آسانی نیست و باید با مشاوره افراد آگاه انجام شود و از برخی لحاظ مورد بررسی قرار گیرد. مناطق شرق تهران(بین تهران و دماوند) یکی از قدیمی‌تری مناطق شناخته شده است. از نظر آمار جمعیتی، شرق تهران(بین تهران و دماوند) به عنوان مناطق پرجمعیت اطراف تهران می‌باشند که این روزها ویلاهای مختلفی در برخی از مناطق آن در حال ساخت است. دلایل زیادی می‌توان ذکر کرد که چرا این منطقه مستعد سرمایه‌گذاری است، مهمترین دلیل آن:

*آب و هوا مهمترین دلیل انتخاب این مناطق میباشد:

یکی از دلایلی که می‌توان در خرید باغ ویلا در نظر گرفت آب و هوای منطقه است. متاسفانه تهران به دلیل جمعیت زیادی که دارد دائم دچار آلودگی هوا است و اکثر افراد به دنبال موقعیتی برای فرار از این آب و هوای آلوده هستند. بنابراین می‌توانید با داشتن یک باغچه(باغ ویلا) روزهای آخر هفته خود را در هوایی پاک تنفس کنند و سلامتی خود را به خطر نیندازید.

ارتباط در واتساپ