icon
جستجو
Close this search box.

طراحی نوین

طراحی نوین

فضاهای سبز در تراس ها و سقف برج خیلی خوب به نظر می رسند، منظره ای عالی دارند و راهی هوشمندانه و سریع برای لذت بردن از یک خلوتگاه آرام در کلان شهرها را فراهم می نمایند.

فراتر از مزایای تزئینی آنها، بسیاری از مزایای چشمگیر و مهم دیگر برای ساخت برج باغ ها وجود دارد.

کشورهایی مانند فرانسه، سوئیس و کانادا همگی قوانینی را تصویب کرده‌اند که بر اساس آن همه ساختمان‌های تجاری و مسکونی جدید حداقل تا حدی فضای سبز را در طراحی نوین به کار بگیرند.

بهبود کیفیت هوا

برج باغ ها نه تنها از طریق گیاهان و فرآیند فتوسنتز بلکه با رسوب در فضای رشد به کاهش و فیلتر ذرات و گازهای هوای آلوده کمک می کنند.برج باغ ها سبز همچنین به کاهش توزیع گرد و غبار در هوا و تولید مه دود کمک کنند که منجر به کاهش انتشار گلخانه ای در مناطق شهری می شود کمک مینمایند.

کنترل اثر جزیره گرمایی شهری (UHI)

احتمالاً یکی از چشمگیرترین و مهم ترین مزایای باغ های پشت بام این است که چگونه بر اثر جزیره گرمای شهری تأثیر مثبت می گذارند.

ارمغان شادی و زیبایی

تصور کنید منزل هستید و برای ناهار تصمیم می گیرید نهار رادر فضای سبز منزل میل نمایید یا با آسانسور به بالاترین طبقه می روید تا در پارکی زیبا با مناظر فوق العاده لوکس ظاهر شوید.

طبق مطالعه‌ای که توسط دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر انجام شد، تماس منظم با طبیعت و فضاهای سبز در مناطق شهری می‌تواند به سلامت روانی کمک کند و به شادی شما کمک کند.

به دلیل کاهش سطح آلودگی و افزایش کیفیت آب و هوای ارائه شده توسط پشت بام ها، تقاضا برای مراقبت های روحی و استرس می تواند کاهش یابد.

سطوح استرس کمتر همچنین به معنای خانواده ای شادتر و مولدتر و در نتیجه فضای مناسبی برای زندگی بهتر.

سر و صدای کمتر

عایق های ارائه شده توسط باغ های پشت بام نه تنها می تواند در دماها اعمال شود، بلکه برای سر و صدا نیز قابل استفاده است. ترکیبی از خاک و گیاهان می تواند به جذب، انعکاس یا انحراف امواج صوتی کمک کند و باعث کاهش نویز عالی به خصوص برای صداهای با فرکانس پایین شود. این می تواند در کاهش آلودگی صوتی در شهرهای شلوغ یا مناطقی که در نزدیکی فرودگاه ها یا زیر مسیرهای پرواز قرار دارند بسیار مفید باشد.

حیات وحش پرندگان

به غیر از انواع مختلف بوته ها، درختان، گیاهان در باغچه ها پشت بام و در نما ساختمان بوده و زیستگاه مناسبی برای بسیاری از پرندگان زیبا و به عنوان توقفگاهی برای گونه های مهاجرت واقامتی تبدیل میگردد.

پرندگان زینتی برج باغ

علاوه بر زیبایی های باغی و طبیعی در روف برج و نما بصورت ویژه استفاده از پرندگان زینتی و حیوانات زیبا ، جلوه های ویژه از حس خوب و خاص بودن را به برج باغ تام ملک میدهد.

ارتباط در واتساپ